Commissioner: Zoran Šutulović
Referees: Saša Pukl, Tomislav Hordov, Uroš Obrknežević

Match

PARTIZAN NIS:

Košarkaši Partizana će pokušati da izbore majstoricu u polufinalu ABA lige. U Beograd stiže Cedevita koja je u prvom meču savaldala crno-bele sa 83:76 i tako povela u polufinalnoj seriji sa 1:0.

Aleksandar Džikić, trener Partizana NIS:

"Generalno prvih par dana posle utakmice smo se skupljali. Najbolje treniraju oni koji ne igraju, ali to je tako. Kao i za prošlu utakmicu, Uroš Luković je pod znakom pitanja. On je i prošlu počeo, iako sam ja u Zagrebu rekao da ne znamo da li će igrati. Probao je i nije preživeo taj start Žganeca na početku. Sad ćemo da vidimo da li će se oporaviti. Očekujemo tvrdu utakmicu, kakva i treba da bude polufinale ABA lige. Nadam se da će da dvorana bude puna. Imaćemo podršku naših navijača i nadam se da ćemo izboriti rezultat. Imamo i drugih sitnih problema, kao i uvek, ali ne bih o tome. Taktički može da se radi na detaljima. Moje mišljenje o drugom poluvremenu jeste da smo samo pogodili ono što smo u prvom poluvremenu promašili i isekli tu njihovu prednost. Nije prvi put da tako igramo ove godine. Naročito zbog povrede Majstorovića. Igrali su Birčević i Veličković zajedno često."

Stefan Birčević, igrač Partizana NIS:

"Neki recept je tih drugih 20 minuta koje smo prikazali u Zagrebu. Taj recept treba ovde da bude prisutan svih 40 minuta. Siguran sam da ćemo imati izvanrednu podršku sa tribina. Navijači su nam šesti igrač. Kad imamo takve navijače, nemoguće je da ne odigramo maksimalno i uradimo sve što je do nas. Svi bismo voleli da se vratimo u Zagreb i da u trećoj utakmici odlučimo seriju."

--------------------

CEDEVITA:

Cedevita će u beogradskom Pioniru protiv Partizana NIS igrati drugu utakmicu polufinalne serije doigravanja ABA lige. Zagrepčani trenutno u seriji vode 1-0. Da bi osigurali finale treba im još jedna pobjeda i sve će učiniti ne bi li do nje došli već ovog vikenda.

Oporavio se Marko Arapović. Marko Tomas je, uz Arapovića, propustio zadnju utakmicu s Jollyjem u ponedjeljak, no očekuje se da za ovu utakmicu budu svi igrači Cedevite spremni.

Veljko Mršić, trener Cedevite:

"Ovo nam je s njima četvrta utakmica ove sezone. Očekujemo jednu tvrdu i tešku utakmicu. Sigurno da će Partizan ući maksimalno angažiran, no i mi moramo odgovoriti isto tako. Ne smijemo razmišljati da imamo 1-0 i da nam to bude u podsvijesti. To može biti prva greška koju možemo napraviti, ako uđemo s tim razmišljanjem. Idemo kao da je 0-0, kao da je to jedna jedina utakmica i tako ćemo pokušati odigrati. Moramo dignuti jedan visoki ritam utakmice i biti pametni u tome, znači imati promjenu ritma. Znam ih dobro i idemo na pobjedu."

Marko Arapović, igrač Cedevite:

"Pošto često nemamo efekt domaće publike, uvijek nam je gušt ići na utakmicu gdje je zapravo i neprijateljska atmosfera. Ja sam uvijek govorio da mi je veći gušt igrati u punoj gostujućoj dvorani nego na domaćem terenu. Oni su jedna odlična ekipa koja će pred punim Pionirom igrati na svojih i više od 100%. Moramo ondje doći puno koncentriraniji i puno spremniji. Ne smijemo dopustiti da ambijent pune dvorane utječe na nas, nego moramo držati kontrolu i odigrati najbolje što možemo cijelu utakmicu. Normalno, u utakmicu ulazimo kao da je 0-0. Bit će to jako zanimljiva utakmica. Nadam se da ćemo odigrati onako kako znamo, kako želimo i kako planiramo. Ako bude tako, bit će to jedna odlična košarkaška predstava i ono što ljudi zaslužuju gledati. Normalno, cilj je pobijediti svaku utakmicu. Idemo tamo pobijediti i dat ćemo sve od sebe da ovo bude zadnja utakmica u seriji."