FMP appoint Nenad Stefanović as new head coach

Wednesday, 02. June 2021 at 15:38

FMP announced that they have appointed Nenad Stefanović as their new head coach.

FMP team (Photo: FMP)

FMP announced that they have appointed Nenad Stefanović as their new head coach.

Stefanović (36 years) is a very young coach who’s been making excellent results with youth selections of BC Žarkovo and BC Zemun in the past couple of years. He was also the head coach of BC Zemun senior team.

It is interesting to mention that Stefanović is actually returning to FMP as he played for the Panthers back in 2007.

FMP also announced that Stefanović will name his coaching staff in the next couple of days, while he will then start creating the 2021/22 first team roster.

------------------

Košarkaški klub FMP je imenovao novog trenera seniorskog tima.

Košarkaški klub FMP obaveštava javnost da je u sredu imenovao Nenada Stefanovića za novog prvog trenera našeg seniorskog tima.

Jedan od najtalentovanijih mladih trenera na ovim prostorima potpisao je ugovor sa našim klubom.

Nenad Stefanović ima 36 godina, rodom je iz Užica, a nakon 10-godišnje igračke karijere tokom koje je 2007.godine bio i igrač FMP-a, (OKK Beograd, KK Partizan, KK Borac, KK Metalac, Radnički Kragujevac, Polpak Poljska...) započeo je trenersku karijeru.

Jedan od najtalentovanijih trenera mlađe generacije danas, gradio je svoje ime postepeno, vodeći mlađe selekcije KK Žarkovo, da bi na sebe skrenuo pažnju izvanrednim dostignućima u KK Zemun gde je tokom 4 sezone, paralelno vodio juniorski i seniorski pogon kluba, beležio odlične rezultate sa obe selekcije i razvijao mlade igrače. Ta filosofija u potpunosti se se poklapa sa ambicijama i klupskom politikom KK FMP koji nikada nije oklevao da pruži priliku mladim i talentovanim trenerima i igračima, pa saradnja sa Nenadom Stefanovićem predstavlja logičan izbor za naš klub u narednim sezonama.

Nenad Stefanović koji je takođe i pomoćnik prvog trenera reprezentacije Srbije za igrače do 20 godina, u narednim danima imenovaće stručni štab i istovremeno početi sa formiranjem ekipe KK FMP za takmičarsku sezonu 2021-2022 u kojoj će naš tim nastupati u tri takmičenja: ABA ligi, kupu Radivoja Koraća i domaćem šampionatu.

O svim daljim koracima našeg kluba u narednom periodu javnost će biti blagovremeno obaveštena putem zvaničnog sajta KK FMP i društvenih platformi našeg kluba.

KK FMP želi puno sreće i uspeha Nenadu Stefanoviću na novom poslu mestu prvog trenera našeg seniorskog tima.